getimage.ashx-2

Abena původně začínala jako malý dodavatel s malým počtem sortimentu. Dnes je Abena zaměřena na zákazníky, kooperativní partnery, vyroba a prodej kvalitních výrobků v širokém spektru oblastí.

Abena Group byla založena v roce 1953, kdy Jens Terp-Nielsen založil společnost Saekko A / S v Aabenraa v jižním Dánsku. Hlavní činností se týkala prodeje jutových pytlů pro zemědělství. Saekko A / S se vyvinula v obchodní společnost a v roce 1980 jsme založili naši vlastní výrobu dětských plenek a dámských vložek pod značkou Bambo. V osmdesátých letech začala firma vyvážet výrobky do jiných zemí, a dnes prodáváme naše produkty ve více než 80 zemích po celém světě.

V roce 2003 se název společnosti změnil na Abena a dnes zaměstnává více než 1500 lidí na celém světě, které nabízejí nejen široký sortiment hygienických výrobků, ale i plastových a papírových výrobků, jakož i odpadní systémy, obaly a mnoho dalšího.

Abena Group má pobočky v Dánsku, Norsku, Švédsku, Finsku, Německu, Holandsku, Francii, Velké Británii, Polsku, USA, na Islandu, Číny, Vietnamu a Ruska. Další země jsou průběžně přidávány do seznamu. Kromě toho, Abena má velký počet distributorů v Africe, Americe, Asii, Austrálii a na Novém Zélandu, stejně jako v několika evropských zemích.

Abena Group je silnou a inspirující firemní kulturou, kde jsou prvořadé etika, životní prostředí a dobrá obchodní prozíravost.

K 50. výročí skupiny v roce 2003, většina našich dceřiných společností změnila svá jména na Abena a bylo přijato společné logo.